Aktivace kamenů

Nejdříve se doporučuje očištění kamene proudem tekoucí vody. Vzhledem k tomu, že zde ale píši o kamenech situovaných ve špercích, tak doporučuji variantu očištění kamene vlhkým hadříkem a dbát přitom zvýšené pozornosti na kontakt s dalšími částmi šperku, které je vhodné pak ihned vysušit nejlépe bavlněným hadříkem do sucha. Je možné se dočíst o několik způsobech aktivace kamene, zmiňuji nejčastější a nejvhodnější z nich (např. aktivace solí není pro kameny osazené ve špercích vhodná.)

 

Drůzy křišťálu či ametystu

Nejpřirozenějším aktivátorem jsou výše uvedené drůzy, které v sobě mají silnou energii, která je vhodná pro dobíjení dalších menších kamenů, což obvykle trvá jeden den.

 

Kamínky křišťálu

Jedná se o levnější, i když slabší zdroje. Kamínky křišťálu položíme na dřevěnou podložku a šperk na ně následně umístíme. Pokud máme křišťálu dostatek, pak ho použijeme na překrytí kamene ve šperku.

 

Sluneční či měsíční záření

Jedná se o nejčastější aktivátory. Stejně jako je jin a jang, tak i kameny dělíme na sluneční a měsíční a podle toho vybíráme denní nebo noční dobu jeho dobíjení.

Měsíčním světlem (tj. polarizovaným slunečním světlem, odraženým od měsíce) je nejlépe aktivovat citlivé kameny. Největší účinnost má přitom úplněk.

Aktivaci slunečním světlem vyžadují například achát, amazonit, akvamarín, aventurin, křišťál, jantar, chalcedon, citrín, sokolí oko, fluorit, hematit, kalcit, korál, lazurit, perly, perleť, onyx, záhněda, rodonit, sagenit, safír, spinel, tygří oko, tyrkys, turmalín, zirkon.

Aktivaci měsíčním světlem vyžadují například ametyst, azuro-malachit, čaroit, chryzokol, chryzopras, heliotrop, jadeit, jaspis, karneol, labradorit, malachit, měsíční kámen, obsidián, opál, rodochrozit, růženín, rubín, smaragd, sodalit, topaz, zoisit.

 

Modlitba, očista myšlenkou a meditace

Jako vše mají i naše slova a myšlenky silnou energii. Kameny můžeme aktivovat také pomocí naší vnitřní síly.

 

zvu Vás na prohlídku šperků